5/5 - (6 امتیاز)
تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی نیروی زمینی ارتش
فاضلاب بهداشتی
بطورکلی به فاضلابی که در نتیجه استفاده انسان از آب برای مصارف بهداشتی تولید می شود، فاضلاب بهداشتی می گویند. از آنجا که این فاضلاب در اثر فعالیتهای انسانی تولید می گردد،
گاهی به آن فاضلاب انسانی یا خانگی نیز گفته می شود.
سرویس های بهداشتی، استحمام، شستشوی ظروف، شستشوی سطوح و لباسشویی عمده ترین فعالیتهایی هستند که به تولید فاضلاب بهداشتی-انسانی منجر می شوند.
البته باید توجه داشت که فاضلاب انسانی با فاضلاب شهری برابر نیست چراکه فاضلاب شهری علاوه بر فاضلاب خانگی حاوی برخی فاضلابهای دیگر از جمله فاضلاب ادارات و مراکزعمومی، واحدهای تجاری، صنایع داخل شهر و فاضلاب ناشی از نشت به داخل شبکه فاضلاب نیز می باشد. این نوع فاضلاب دارای ویژگی های خاصی می باشد که با روش های مختلف بیولوژیکی و هوادهی مانند روش های EAAS ، MBBR ، MBR ، SBR قابل تصفیه می باشد. در کلیه این روش ها هوادهی انجام می پذیرد که این هوادهی باعث از بین رفتن بوی فاضلاب در تصفیه خانه می گردد، که علت آن در قسمت دیگری از سایت توضیح داده شده است.
حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آن از یک سو و لزوم استفاده مجدد از آب به سبب محدودیت در منابع آبی از سوی دیگر باعث شده است که امروزه تصفیه فاضلابهای بهداشتی از اهیمت خاصی برخوردار شده و توجهات بسیار ویژه ای را به سوی خود جلب نماید. ارزیابی و تصفیه فاضلابهای بهداشتی شامل بررسی در سه بخش اصلی حجم، کیفیت و فرآیند تصفیه می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هریک از بخش ها به لینک های ذیل مراجعه فرمایید. 
1- حجم فاضلاب های بهداشتی
2- کیفیت فاضلاب های بهداشتی
3- فرآیند تصفیه فاضلاب های بهداشتی
جهت مشاهده برخی پروژه های انجام شده در زمینه ی تصفیه فاضلاب بهداشتی، اینجا را کلیک فرمایید.
مقالات مرتبط

One thought on “فاضلاب بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =